Переступивши поріг дошкільного закладу, діти проводять тут основну частину свого дошкільного дитинства. На наших очах діти переходять від однієї ланки розвитку до іншої, більш високої. Допомогти їм у цьому – одне з завдань психологічної служби, яку очолює:

практичний психолог – Куртішова Інга Борисівнапсихолог


Графік роботи:
понеділок, середа, четвер, п'ятниця 8.00-16.00, вівторок 10.00 - 18.00

А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?

Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Чомусь іноді зберігається така думка, що візитом до психолога люди підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно , не так:

- психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період).

Що відбувається в ці моменти?

Вікова криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми,які вже не є дієвими в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.

Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності, позаймається з дитиною, щоб допомогти їй подолати непростий період.

Що роблять дитячі психологи?

Психодіагностика

Психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога- це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашу дитину щось намалювати, може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді, за допомогою цих методів збере необхідні дані.

Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. В арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для дітей різних вікових груп. Найчастіше психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, в такому випадку дитина вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.

Корекційно-відновлювальна робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів, може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стрес - втрату близьких, фізичне або психічне насильство і т.п.

Консультування батьків та сімейне консультування

У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів полягають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації,в навколишньому середовищі дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

Що відповісти на дитяче “не хочу Детальніше...

Цікаво для малечі проходять заняття з розвитку емоційної сфери. Діти знайомляться з різними емоціями, вчаться відчувати настрій друзів, співчувати, разом працювати.

/Files/images/Фото0455.jpg/Files/images/Фото0472.jpg/Files/images/Фото0458.jpgДля кожного радість своя.../Files/images/Фото0461.jpgЛіпимо різні емоції/Files/images/Фото0443.jpgмалюємо промінчики радості

Кiлькiсть переглядiв: 240